SHPREHU

Zonė e dijes dhe ku fitohet dija......
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 E meta e femres

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Webmaster
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 56
Age : 29
Location : Diku n'mahall
Registration date : 19/08/2007

MesazhTitulli: E meta e femres   Tue Aug 21, 2007 1:15 am

Kur zoti e krijoi femren ishte ne diten e gjashte te kryerjes se punes se tij te mrekullueshme. Shfaqet nje engjell dhe i thote: - “Si keshtu, po harxhon kaq shume kohe me kete?”
Zoti i pergjigjet: "A e ke pare projektin tim per te? Duhet te jete krejtesisht e levizshme,prej mishi e kockash dhe do te kete me shume se 200 pjese te levizshme te gjitha te pazevendesueshme dhe te mundshme te funksionojne para cdo veshtiresie. Do te kete nje puthje qe mund te sheroje nje gju te plagosur dhe nje zemer te copetuar, gjithcka vetem me dy duar”.
Dhe engjelli mrekullohet nga ajo qe sheh : “Vetem me dy duar...e pamundur! Ky eshte vec modeli baze? Eshte shume pune vetem per nje dite...prit deri neser per ta perfunduar".
“Jo ne asnje menyre” – protestoi Zoti. Jam shume afer mbarimit te krijimit te kesaj krijese ku po vendos gjithe zemren time. Ajo do te kurohet vetem kur eshte e semur dhe mund te punoje 18 ore ne dite”.
Engjelli afrohet dhe e prek femren: "Por e ke bere kaq delikate Zot?”
“Eshte delikate"- pergjigjet Zoti, “por e kam bere dhe te fuqishme. Nuk e ke idene se c'eshte ne gjendje te duroje apo mbaje...”
“A do jete ne gjendje te mendoje?” - pyet Engjelli.
Zoti pergjigjet: "Jo vec qe do jete ne gjendje te mendoje, por edhe te gjykoje dhe arsyetoje.”
Engjelli atehere ndjeu dicka ne dore teksa prekte mollezat e faqes se femres me doren e tij...”Zot perse ky model qe ke bere paska nje humbje...”
"TE PATA THENE QE SHUME GJERA TE SAJ DO JENE TE CUDITSHME. Nuk eshte asnje humbje,eshte nje lot"-e korrigjoi Zoti.
“Perse sherben loti?” - pyeti Engjelli.
Dhe Zoti tha : “Lotet jane menyra e saj e te shprehurit te gezimit, te shpirtit, dashurise, vuajtjes,vetmise dhe krenarise se saj.”
Keto i bene shume pershtypje engjellit: “Je nje gjeni Zot, ke menduar per te gjitha...Femra eshte me te vertete e mrekullueshme".
“ASHTU ESHTE! Femrat kane energji qe i mrekullojne meshkujt. Perballen me veshtiresi,mbajne pesha te renda, por kane lumturi,dashuri dhe gezim. Qeshin kur duhet te bertasin, kendojne kur duhet te qajne, qajne kur jane te lumtura dhe buzeqeshin kur jane nervoze. Luftojne per ate ne te cilen besojne, ngrejne krye ndaj padrejtesive. Nuk pranojne nje JO per pergjigje kur besojne se ka nje zgjidhje me te mire. DASHUROJNE PA KUSHTE...BEHEN COPE QE TE MBAJNE FAMILJEN NE KEMBE.QAJNE KUR FEMIJET E TYRE KANE SUKSES DHE UROJNE PER FAT MIQTE E TYRE. JANE TE LUMTURA KUR DEGJOJNE TE FLITET PER NJE MARTESE. NUK KA DYSHIM QE FEMRA KA NJE TE METE : “AJO HARRON SE SA VLEN” !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://shprehu.ingoo.us
 
E meta e femres
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
SHPREHU :: Shkenca :: Me te rejat nga Shkenca :: Shkncat sociale :: Filozofia-
Kėrce tek: