SHPREHU

Zonė e dijes dhe ku fitohet dija......
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Trojani i ri simulon procesin aktivizues

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Webmaster
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 56
Age : 29
Location : Diku n'mahall
Registration date : 19/08/2007

MesazhTitulli: Trojani i ri simulon procesin aktivizues   Sat Sep 22, 2007 9:59 pm

Ishte vetėm ēėshtje kohe kur do tė paraqitet trojani i cili duket nėmėnyrė identike sikurse procesi aktivizues i Windowsit. Mė nė fundarriti. Ky krimb, i quajtur Trojan.Kardphisher, instalohet nė kompjuterdhe mė pas paraqet porosinė nė tė cilėn shkruan qė ky versionii Windowsit ėshtė aktivizuar nga dikush tjetėr.

Pastaj lutpronarin e kompjuterit tė infektuar qė tė riaktivizojė Windowsin evet, pėr tė penguar pėrhapjen e kopjeve pirate tė kėtij sistemi operativ.Mė pas kėrkohet qė shfrytėzuesi tė fus numrin e kartelės kredituese,thjesht pėr tė pasur informatėn pėr mėnyrėn e pagesės, dhejo qė tė pėrdoret, gjoja. Tutje pason rrėfimi standard pėr respektimine privacitetit etj. Nėse klikohet "No" kompjuteri fiket, ndėrsa "Yes"ēon tek dritarja e ardhshme nė tė cilėn futen detajet pėr kartelėndhe tė dhėnat e pronarit.Duhet pranuar se duket mjaft bindėse, gjė qė mund tė shihet nga pamjanė fotografinė http://www.symantec.com/enterprise/s...phisher1sm.jpg dhehttp://www.symantec.com/enterprise/security_response/weblog/upload/2007/05/Kardphisher2sm.jpg/ .Pėr mė shumė detaje vizitoni adresėn http://www.symantec.com/security_res...042705-0108-99
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://shprehu.ingoo.us
 
Trojani i ri simulon procesin aktivizues
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
SHPREHU :: Computer and Internet Tools :: Lajmet mbi viruset..-
Kėrce tek: